Алергопрогноз для міст України на 20-25 вересня

Алергопрогноз на вересень

Пилкування амброзії в Україні продовжується і ризики виникнення сезонної алергії до її пилових зерен (п.з.) оцінюються як помірні (Центральна та Північна Україна) та високі (Південний Схід України та Закарпаття) наступного тижня.
У повітрі залишатиметься й помірна кількість пилку полину. Ризик виникнення полінозу до п.з. рослин родин Складноцвіті (соняшник та подібні до нього рослини ) та Лободові (Амарантові) оцінюється як низький.
У повітрі зустрічатимуться одиничні п.з. рослин родини Зонтичні та Злакових трав.
Дощі очистять атмосферу від алергенного пилку 21-23 серпня майже у всіх регіонах України на тлі поступового зниження температури повітря.
У дощові дні у атмосфері підвищаться концентрації аскоспор. Концентрації спор кладоспоріуму та альтернарії будуть високими у всі дні наступного тижня. У повітрі збільшиться кількість копрінусу та ганодерми, спор іржастих та сажкових грибів.
Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі, уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:
1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;
2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:
– мед
– хліб, печиво, макарони, сухарі
– манну крупу
– варені ковбаси, сосиски
– пиво,віскі, пшеничну горілку
при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:
– мед, халву
– насіння соняшника, масло
– дині, кавуни, персики
– селеру
7. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій
– при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи
8. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
9. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
10. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управліннятранспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985(at)mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.
Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50 10.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

css.php