Алергопрогноз для міст України на 25 вересня – 2 жовтня

Алергопрогноз для міст України на 25 вересня – 2 жовтня

Пилкування амброзії в Україні іде на спад. Зменшенню концентрації її пилкових зерен (п.з.) у повітрі сприяє і зниження температури, що спостерігатиметься наступного тижня.

Ризик виникнення симптомів алергії до п.з. амброзії у південних та східних регіонах України та на Закарпатті оцінюється як середній та низький. На решті території України він буде низьким.

Ознайомитися з картою пилкового навантаження (амброзією) в Європі можна наочно на малюнках:

Враховуйте, що білим кольором виділені території з найменшим навантаженням, а червоним –  з найбільшим.

Карта пилкового навантаження 1-10 вересня 2014 року Карта пилкового навантаження 11-20 вересня 2014 року Карта пилкового навантаження 21-30 вересня 2014 року
Низьким буде й ризик виникнення симптомів до п.з. полину, кропиви, рослин родин Лободові та Складноцвіті.

Карта пилкового навантаження полином 1-10 вересня 2014 року Карта пилкового навантаження полину в Европі - 11-20 вересня 2014 року Карта пилкового навантаження полином в Европі - 21-30 вересня 2014 року
Проте, наростатиме ризик виникнення симптомів до спор грибів. Особливо – у дощову погоду, яка очікується у західних областях України 26-28 вересня, у східних – 25-26, у центральних та у Києві – 27 вересня. Симптоми, насамперед, викликатимуть альтернарія, спори іржастих та сажкових грибів. У помірних концентраціях спостерігатимуться малоалергенні кладоспоріум та аскоспори. У низьких – епікоккум, ганодерма та копрінус.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі, уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;
2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:
– мед
– хліб, печиво, макарони, сухарі
– манну крупу
– варені ковбаси, сосиски
– пиво,віскі, пшеничну горілку
при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:
– мед, халву
– насіння соняшника, масло
– дині, кавуни, персики
– селеру
7. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій
– при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи
8. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
9. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
10. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управліннятранспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985(at)mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50 10.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

css.php