Сезон пилкування розпочинає кипарис: алергопрогноз для міст України на 15-22 січня 2019 року

алергопрогноз для міст україни 2018

Пропонуємо вашій увазі алергопрогноз для міст України на 15-22 січня 2019 року.

Поки жителі центральної та північної Україні проводжають Новий рік та готуються до морозів на Водохреща, на півдні України – у Криму, Одесі, Херсоні та Миколаєві, – очікується цвітіння кипарису. Якщо температура буде триматись вищою за +5, зацвісти може й родичка кипарису туя. Наступного ж тижня на півдні України обіцяють нетривале потепління до +8-9 градусів, яке буде змінюватись холодною погодою із подальшим підвищенням температури.

Пилок кипариса є відомим алергеном у Європі, де від нього потерпають жителі південних країн.

Якщо ви не житель півдня України, то зараз переживати щодо реакції на пилок нічого, але сенсибілізація до алергенів кипарису на решті території України може відбуватись за рахунок перехресних реакцій пилку цієї рослини з пилком туї, тису та ялівцю, які зацвітуть пізніше по всій країні.

Проте, якщо ви, раптом, збираєтесь найближчим часом із холодної зими у тепле літо на південь Європи, перевірте, де саме цвітіння кипарису є активним.

Інший алерген, який може бути актуальним зараз для південних регіонів України – це спори альтернарії.

Прогноз здійснюється науково-дослідною лабораторією вивчення алергенних факторів довкілля Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки виробника тесту-аналізатору алергенів ALEX.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

css.php