Що робити з алергією?

Що робити з алергією?

Зараз алергічні захворювання (АЗ) є найпоширенішими: за даними дослідників частота АЗ в різних країнах сягає 25-40% від усього населення. Голова EAACI (Європейської асоціації фахівців з алергії) професор Пол Ван Каувенберге (Бельгія) вважає, що до 2015 року половина мешканців Європи буде страждати від алергії.

На лікування хворих на алергію в Європі, США тільки за офіційними даними щорічно витрачаються мільярди євро та доларів. Сотні тисяч людей вмирають від бронхіальної астми, анафілактичного шоку, мільйони стають інвалідами. Через засоби масової інформації ми періодично дізнаємося про масові випадки ядухи у містах України, про випадки смерті від непереносимості лікарських засобів тощо.

Які причини цього? Насамперед, слід пояснити, що алергія – це спотворена, неадекватно сильна імунна реакція організму на, переважно, чинники довкілля: природні (пил, пилок, спори грибів, хутро тварин, епідерміс і отруту комах, харчові продукти ) або антропогенні (викиди підприємств, автотранспорту, хімічні речовини на виробництві і в побуті, лікарські препарати ) фактори. Вона виникає або у схильних до цього осіб при незначній концентрації вищенаведених агентів (алергенів) у оточуючому людину середовищі (так звані „атопіки”), або при великій їх концентрації у всіх інших, практично здорових людей.

За даними науковців прошарок атопіків серед нас постійно зростає і сягає 15-20% серед населення, що ж до підвищеної концентрації алергенів у довкіллі, то в більшості містах України з цим „все в порядку”.

 Не можемо не нагадати і ще про одну важливу річ. Мінімально, на лікування в 1 рік полінозу (підвищена чутливість до пилку рослин) слід витрачати 250 гривень, цілорічного алергічного риніту – 500 гривень, бронхіальної астми – 2400 гривень (враховувалися найдешевші схеми лікування). Це – до розвитку ускладнених, резистентних до звичайних ліків цих захворювань, тобто, в наступному витрати будуть рости. При цьому якість життя таких хворих (тобто, їх працездатність, творча активність, здатність навчатися, відпочивати тощо) буде постійно знижуватися.

Таким чином, АЗ, хоча не є такими страшними, як рак, туберкульоз, СНІД, все-ж мають недобру перспективу і є надто „коштовним задоволенням” для пересічного українця. Що ж робити, що б уникнути, якщо не взагалі АЗ, то хоча б їх трагічних наслідків?

На це питання можуть відповісти вітчизняні лікарі-алергологи, які, за численними визнаннями, не поступаються ні кваліфікацією, ні діагностичними і лікувальними можливостями фахівцям любих розвинених країн. А алергологи скажуть що:

  • від алергії на рівні нинішнього розвитку медичної науки абсолютно позбавитися неможливо;
  • слід намагатися виявити алергічне захворювання якомога раніше, коли можна застосувати метод специфічної імунотерапії алергенами (СІТ), який викличе толерантність до агента, що викликав АЗ і, по-суті, припинить розвиток захворювання. У дітей такий стан ремісії (клінічного одужання) може тривати все життя, у дорослих – до 20 років;
  • специфічне обстеження (алергенами) допоможе не тільки своєчасно виявити АЗ і його причину, але й відсіче багато хворих, у яких є алергоподібні захворювання (таких більше, ніж справжніх „алергіків”);
  • тільки алергологи знають як за сучасними світовими стандартами лікувати АЗ (одразу методом СІТ, або спочатку лікарськими препаратами, а потім СІТ; можливо – тільки препаратами тощо).

Зараз, застосовуючи сучасні стандарти лікування АЗ, можна повноцінно працювати, вчитися і відпочивати (навіть, вигравати Олімпійські ігри). Але можна, ігноруючи рекомендації фахівців, або попавши у руки до шарлатанів з так званими „методами Фоля”, „інформаційною терапією” тощо пропустити час, коли ще можна допомогти хворому і він буде „крокувати” до спотвореного життя, постійних витрат на препарати, інвалідності і, не виключено, смерті.

 Подумайте про це, про своє життя і життя своїх дітей. Нічого дорожчого за це немає.

 Головний алерголог МОЗ України проф. Б.Пухлик

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

css.php