Лист Президенту України щодо перереєстрації препаратів алергенів

Лист Президенту України щодо перереєстрації препаратів алергенів ТОВ "Імунолог"

Шановні  Колеги, друзі !

По-перше, дозвольте подякувати всіх, хто зміг приїхати на конференцію алергологів України до Вінниці. Я завжди кажу, що нехай ті, хто не приїхав, позаздрять тим, хто зміг це зробити. На жаль, і я опинився серед тих, хто не приїхав і дуже жалкую з цього приводу. Але зі мною історія дещо інша…

Тепер щодо листа, який ми розмістили на сайті і розіслали Вам.  Дуже потрібно, щоб його підписало якомога більше Колег. Ми, якщо станеться диво і Експертний центр МОЗ (ДЕЦ), нарешті, перереєструє наші алергени, нікуди його не пошлемо. Але в те, що це станеться швидко, віриться слабко. Мова йде не про якість препаратів (це зрозуміло і постійно виконується), а  про виконання десятків вимог, які постійно зростають, оскільки автоматично переносяться із Європейської фармакопеї  та Настанов з якості без урахування особливостей та можливостей вітчизняних виробників лікарських засобів. Все це, з одного боку, дуже затримує перереєстрацію, з іншого–призводить до значного подорожчання алергенів. Вони і так, після численних досліджень у лабораторіях Києва та Вінниці, стають вдвічі дорожчими, що поступово наближає метод СІТ по вартості до фармакотерапії АЗ. Це дискредитує метод, відлякує від нього хворих і лікарів.

Пишу ці строки не для того, щоб підтримати «Імунолог», хоча й це, як Ви розумієте, є важливою справою. Пишу для того, щоб зберегти нашу спеціальність. Вона й так дивом тримається «на плаву», а якщо забрати у нас алергодіагностику і СІТ, то вже не буде сенсу у існуванні алергології, оскільки вона перестане принципово відрізнятися від терапії, педіатрії тощо. Ніколи закордонний виробник не буде так піклуватися про службу, як це робив і робить «Імунолог».  В Росії імпортерів алергенів вже багато, але місцеві алергологи давно б’ють на сполох: населення не в змозі лікуватися закордонними алергенами. Нас «підганяють» саме до такого. Але в нашій країні, незважаючи на події демократичного спрямування, добитися чогось можна виключно колективними вимогами. Ви це знову бачите під парламентом, Кабміном тощо.

Отже, прошу Вас відгукнутися і не бути байдужими. На жаль, ми і так вже чимало «проспостерігали».

Ваш Б.Пухлик

200

Ознайомитися зі змістом листа Президенту України Порошенку П.О. від Асоціації алергологів України >>

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

css.php