Звернення Асоціації алергологів

Бездетко Татьяна Васильевна

Уважаемые аллергологи. Прошу Вас поучаствовать в судьбе аллергологического отделения ОКБ, которое предполагается объединить с пульмонологическим отделением, а точнее лишить больных аллергологической помощи. Прошу меня поддержать, а по возможности добавить необходимыхе слова для убедительности.

Т.В.Бездетко

Звернення Асоціації алергологів України

Наше звернення до Вас, шановний пане ____ , обумовлене критичним станом, я якому опинилася алергологія, важливіший напрям допомоги хворим, якій загрожує повне знищення. Уже зовсім скоро люди, що страждають на алергічні захворювання, не матимуть  можливості отримати кваліфіковану допомогу лікарів!

Якщо Вам не байдуже здоров’я членів сім’ї, близьких, колег, громадян країни, просимо Вас негайно втрутитися в ситуацію, яка склалася в Комунальному закладі охорони здоров’я «Обласна клінічна лікарня-центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (м. Харків).

Під гаслами «реформування» та «покращення» адміністрацією обласної клінічної лікарні м.Харкова здійснюються заходи, направлені на руйнування системи лікування хворих на медикаментозну алергію, імунодефіцітні стани, бронхіальну астму, алергічний риніт, хронічну кропив᾽янку та інші імунологічні і алергологічні захворювання, які набули значного поширення серед населення України.

Ще 18 років тому існував справжній державний підхід до однієї з поширеніших хвороб ХХІ століття. У Харкові була створена унікальна система лікування хворих на алергію, завдяки якій тисячі осіб, отримали належну допомогу, повернулися до нормального й здорового способу життя.

А що ж тепер? Роками накопичений опит колективу висококваліфікованих професіоналів нікому не потрібен? Екологічний стан в країні настільки покращився, що вже не спричиняє захворювання на алергію? Чим можна пояснити, як не власними амбіціями горе-авторів, останні розпорядження, які, так би мовити, засновані «турботою» заощадження грошей?.

23 грудня 2014 року в.о. головного лікаря обласної клінічної лікарні Ярошем В.А. був підписаний Наказ №265 від 23.12.2014 «Про об’єднання пульмонологічного та алергологічного відділень» (копія додається), згідно із яким (цитуємо) «з метою покращення надання медичної допомоги хворим на бронхолегеневі та алергологічні захворювання …. та у зв’язку з виробничою необхідністю» наказано об’єднати два відділення із зовсім різним лікувально-діагностичними процесами та задачами із завідувачем – пульмонологом на посаді.

Таким чином так звані «реформатори» удають (а, може, дійсно не розуміють?), що зазначене об’єднання відділень значно підвищить можливість інфікування хворих із особливо чутливою імунною системою, які лікуються в Алергологічному відділенні, і призведе до значного збільшення обтяження захворювань, що відносяться до групи тяжких захворювань з високим ризиком. У відділенні на 25 ліжок щорічно отримує лікування більш 700 хворих на рік. Медичний персонал відділення займається не тільки лікуванням, а і профілактикою захворювань на алергію. У відділенні існує астма -школа для хворих і їх родичів. З метою покращення виявлення алергії у населення області лікарі відділення виїздять до районів області, де проводять огляд хворих та скринг-дослідження на алергію. Всі новинки з алергології та імунології  регулярно доводяться  до спільноти фахівців. У 2013 році асоціацією алергологів було проведено Всеукраїнську конференцію лікарів – алергологів у м. Харкові,  де була визнана значна   роль фахівців харківської школи алергології та імунології в розвитку алергології та імунології на Україні. Фахівці відділення приймали участь у формуванні протоколів з алергології МОЗ України.

Дивує, що існуюче законодавство не є перешкодою для дій сьогоднішнього керівництва клінікою, які можна кваліфікувати, м’яко кажучи, як авантюрні та безвідповідальні, і які ще принесуть немало лиха хворим, якщо будуть реалізовані.

Святе діло лікарів – нести здоров’я та полегшення стану хворим, а не займатися боротьбою з безвідповідальними чиновниками від медицини, які своїми рішеннями демонструють лише свій непрофесіоналізм. Стресовий стан, у якому перебуває колектив, не кращим чином відображається також і на пацієнтах.

Зважаючи на все вище зазначене, асоціація алергологів України вважає видання Наказу №265 від 23.12.2014 «Про об’єднання пульмонологічного та алергологічного відділень КЗ «ОКЛ та ЦЕМД та МК» всупереч здоровому глузду та, що найголовніше, потребам хворих.

Звертаємося до Вас із проханням, розібратися та прийняти в сучасних умовах відповідне справедливе рішення щодо потреби існування та функціонування Алергологічного відділення Комунального закладу охорони здоров’я «Обласна клінічна лікарня-центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (м. Харків).

Заздалегідь дякуємо від імені хворих і медичних працівників.

Завантажити лист-звернення >>

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

1 коментар до запису “Звернення Асоціації алергологів”

  1. Бибикова Л.П. сказав:

    Уважаемые коллеги!

    Предполагаемые реформы в вашем городе планируются, вероятно, с целью экономии бюджетных средств на здравоохранение. Однако, объединение двух разнопрофильных отделений – пульмонологии и аллергологии приведет к большим затратам как бюджетных, так и личных средств пациентов. Пациенты с хронической воспалительной патологией дыхательных путей часто являются носителями антибиотико-резистентной флоры, требуют длительного стационарного лечения, формируют госпитальные штаммы агрессивных бактерий. Совместное пребывание этих пациентов с больными аллергическими заболеваниями, многие из которых страдают медикаментозной аллергией, создает угрозу не только здоровью, но и жизни этих пациентов. Вследствие инфицирования больных – атопиков АБ – резистентными штаммами бактерий высока вероятность обострения их аллергических заболеваний, что приведет к удлинению сроков пребывания в стационаре, увеличит затраты на лечение. При совместном пребывании таких пациентов отделение аллергологии утратит свою основную функцию: обследование больных и будет направлено на лечение обострений заболеваний. В результате цель оптимизации не будет достигнута.

    С уважением врач-аллерголог Л.П. Бибикова

Залишити коментар

css.php